Samozavírač dveří – bezpečný a užitečný pomocník

V dnešní uspěchané době, je kladen důraz na šetření času i v případech, které se v současnosti berou jako samozřejmost. Myšleno je tím, že i kvalitní samozavírač dveří je dobrým pomocníkem. Momentálně je kladen důraz na zavřené dveře i v normách stavebnictví, protože pokud chceme protipožární dveře, měly by být vybaveny i zavíračem, který splňuje protipožární normu EN1154. Samozavírače dveří jsou mechanismy, které přenáší sílu na dveře, kterou musíme přetlačit při otevření dveří. Na základě této síly, se dveře sami zavřou po té, co je pustíme.

Na trhu je mnoho různých druhů, které splňují jak požadavky stavební, tak i designové. Ve stále zvyšujících se nárocích na design jsou vyvíjeny samozavírače integrované, nebo i podlahové. U těchto zavíračů je však třeba mít speciálně upravené dveře k montáži těchto zavíračů, proto se i zvýší náklady nejen na pořízení zavírače jako takového, ale i na úpravu, či výměnu dveří.

Klasické samozavírače s ramínkem či s kluznou lištou

Z těchto důvodu jsou v současné době nejprodávanější klasické zavírače, které se montují na zárubeň, nebo křídlo dveří. Výhodou těchto zavíračů je variabilita, jelikož se můžou umístit prakticky na jakékoliv dveře. Ale ani vzhled již není, jak býval. V tomto směru se směru je vidět na těchto produktech výrazné zlepšení. Pryč jsou doby, kdy se na dveře montovali mechanismy, které vypadaly jako z kosmické lodi. Nyní můžete zakoupit produkt, který jen nepatrně vyčnívá z vzhledu dveří, a díky mnoha barevným provedení splynou s ;dveřním křídlem. A však i u těchto nových designů je možno si vybrat z dvou variant. Buďto nabízíme zavírač s ramínkem, který vyčnívá do prostoru, nebo s kluznou lištou, která je namontována na zárubni. Navíc u obou těchto druhů je možné pořídit si jej s aretací. Aretace znamená, že zavírač je vybaven takzvaným stavěcím členem, který když je potřeba nechá dveře otevřené. V případě, že chcete dveře opět zavřít, stačí na ně jemně přitlačit a dveře se opět sami zavřou.

Standartně jsou v prodeji v barvě stříbrné, hnědé nebo bílé. V dnešní době jsou hodně prodávané zavírače v bílé barvě, protože většina dveří, které jsou vyměňovány, jsou plastové a tedy v bílé barvě na vnitřní straně. Dále je velká poptávka po zavíračích ve stříbrné barvě, které využívají společnosti zabývající se stavbou průmyslových hal.

Každý samozavírač nese své typové označení, které Vám napoví podle tabulky výrobce, na jaké dveře je možné ho umístit. Atributy, které by jste měli znát pro určení typu zavírače jsou šířka dveří, váha a pokud požaduje projekt tak i zda by měl být zavírač protipožární.

Většinu těchto samozavíračů od největších výrobců jako GEZEDormaRichterFABKABA a jiné naleznete v nabídce našeho internetového obchodu.