Jak zvolit tu správnou poštovní schránku či vhoz na dopisy?

Jak zvolit tu správnou poštovní schránku či vhoz na dopisy?

Aktuálně je na trhu celá řada typů poštovních schránek, a to co do druhu materiálu (hliníkové, kovové, plastové, …), stejně jako designu. Jak tedy postupovat při výběru?

Ideální je si chronologicky odpovědět na následující otázky:

1. Kde bude schránka umístěna? V interiéru nebo exteriéru?

Pokud bude schránka v exteriéru, pak doporučujeme vybrat schránku z nerezového materiálu (https://hs-kovani.cz/nerezove-postovni-schranky), právě ty mají totiž dlouhou životnost a odolají i zhoršeným podmínkám (déšť, sníh, námraza apod.). Obdobně Vám poslouží i schránky kované (https://hs-kovani.cz/kovane-postovni-schranky). Určitou specialitou je pak klasická „americká poštovní schránka“ (https://hs-kovani.cz/hlinikove-postovni-schranky). V případě umístění poštovní schránky do interiéru je situace snazší. Do interiéru jsou vhodné všechny druhy materiálů.

2. Jak velké zásilky obvykle dostáváte?

Že je to zvláštní otázka? Ale vůbec ne, milovníci tištěných katalogů či denního vydání novin jistě tuší, kam tato otázka směřuje. Schránky se zásadně liší i velikostí otvoru pro vhoz.

3. Na čem bude schránka umístěna?

Pokud chcete schránku umístit na plot nebo branku u rodinného domu, je dobré vybrat schránku se stříškou (https://hs-kovani.cz/postovni-schranka-rn-040585-s/). Pokud bude schránka umístěna například ve vnitřním prostoru bytového domu, lze volit mezi klasickými jednotlivými schránkami (https://hs-kovani.cz/postovni-schranka-rmm/) či schránkami pro vodorovné uložení (https://hs-kovani.cz/postovni-schranka-bk-24-/).

4. Vhoz nebo schránku?

Pro doručování pošty se kromě klasických schránek popsaných výše používají také tzv. vhozy na dopisy (https://hs-kovani.cz/vhozy-na-dopisy). Uplatní se nejvíce všude tam, kde klasickou poštovní schránku instalovat nelze. Nejčastěji se montují do venkovních dveří, vstupních branek nebo plotů.

Vybrali jste? My doufáme, že ano.