Výhody a využití systému generálního klíče (SGK)

Systém generálního klíče využívají hotely, kancelářské budovy a další podobné objekty. Díky SGK lze totiž jedním klíčem otevírat několik různých zámků. Navíc tak snadno omezíte přístup každému uživateli jen do těch dveří, které má povolené odemykat.

Jak systém generálního klíče funguje?

Pokud budova nebo firemní areál využívá systém generálního klíče, každý uživatel dostane jeden klíč podle přidělených práv pro vstup. Tímto klíčem odemkne pouze dveře, do kterých má povolený přístup. Žádné další zámky, které pro něj nejsou určené, svým klíčem neotevře.

sgk

Součástí SGK jsou generální, hlavní a vlastní klíče. Generální klíč dokáže otevřít všechny dveře v objektu. Nejčastěji je používají majitelé nebo správci budov. Hlavní klíč umí odemknout určitou skupinu dveří – např. všechny pokoje v hotelu nebo kanceláře jednoho oddělení. Proto je obvykle dostávají manažeři či vedoucí výroby. Vlastní klíče otevírají pouze jednu zámkovou vložku (např. jednotlivé kanceláře, sklad nebo kotelnu).

TIP: Investice do systému generálního klíče se vyplatí především pro kancelářské budovy, hotely, penziony, obchodní centra, rodinné domy, školy, úřady a areály firem.

Jaké zámkové vložky se používají?

O bezpečnostní třídě použitých zámkových vložek rozhoduje zákazník. Součástí budov a tedy i systémů jsou ve většině případů vstupní dveře. Nejčastěji se proto SGK vytváří z cylindrických vložek, které mají minimálně třetí třídu bezpečnosti.

Stavební a bezpečnostní vložky mají jiný profil klíče, a proto je v SGK nelze kombinovat. Klasické visací zámky mohou být součástí systému pouze v některých případech.

Vložka GUARD G330

7 výhod, které SGK přináší

  1. Osvědčené řešení pro velké budovy i rodinné domy
  2. Snížení počtu klíčů, které musí uživatelé používat
  3. Systémové zajištění přístupových práv v objektu
  4. Snadné rozšíření o nové dveře/skupiny/budovy
  5. Důkladnější zabezpečení celé nemovitosti
  6. Snížení nákladů na výrobu kopií klíčů
  7. Jednoduchá a přehledná správa

SGK nebo sjednocení vložek?

Systém generálního klíče a sjednocení vložek na jeden klíč jsou dvě různé věci. Sjednocení vložek znamená, že všechny dveře otevřete jedním druhem klíče. Není zde ale žádné omezení přístupových práv, které je jednou z hlavních výhod SGK. Sjednocení zámkových vložek proto není možné třeba u dveří od kanceláří nebo hotelových pokojů.

klice

Jak pokračovat?

Každý systém generálního klíče je unikátní a vyrobený na zakázku podle přesného zadání. Pokud chcete zjistit, kolik bude stát kompletní realizace SGK pro váš projekt, kontaktujte nás.

  • Nejprve bude nutné určit přístupová práva ke všem dveřím, jejich typ a rozměry. Tyto informace se vyplňují do speciální tabulky, kterou vám zašleme.
  • Jakmile od vás budeme mít nezbytné podklady, obratem vám pošleme cenovou nabídku a domluvíme se na dalším postupu.