Dveřní kování je designový doplněk vašeho interiéru

V dnešní době je kladen důraz nejen na funkčnost, ale i na vzhled a použití dveřního kování. A proto je na trhu mnoho klik na dveře, které nejsou jen tvarem do L jak tomu bylo v nedávných dobách. Tvar a barevný odstín povrchu kliky může příjemně vylepšit vzhled Vašeho interiéru. Jak už to tak bývá v módních kruzích, veškeré trendy občas zaniknou, aby se opět za několik let staly hitem a oblíbeným produktem na trhu. 

Jinak tomu není ani v případě rozetového kování. Důkazem jsou tomu některé filmy z „první republiky“, kde si můžete všimnout kování na dveřích které je rozetové. Toto kování se značí oddělená klika od otvoru pro klíč. Po válce bylo na trhu, jak už to bývalo jen několik málo typů a variant. Veliký boom v tomto oboru nastal v době zrušení železné opony. Kdy se začalo do ČR dovážet zboží i ze západních zemí. V tento čas se na trhu objevilo i do té doby velice málo vídané rozetové kování. Tento druh nabízí velké množství kombinací odstínů. Zde je možné rozetu oddělit na více částí a tím i nakombinovat více povrchů u jedné kliky.

Tato barevné kombinace lze vytvořit i na klice jako takové. Navíc existuje v současné době mnoho variant tvarů klik. Tyto tvary příjemně doplňují stavbu interiéru. V případě, že je nábytek laděný do ostrých tvarů, nebo naopak do zaoblených. Existují kliky pro obě skupiny a nejen ty. V dnešní době si vybere tvar a barvu opravdu každý.

Dveřní kliky a kování

Všechny typy dveřního kování seženete ve spoustě barevných a povrchových úprav. Vaše dveře tak od kliky a pantů až po zarážku mohou perfektně ladit s interiérem a zároveň splňovat všechny požadavky na užitečnost a bezpečnost.

V našem e-shopu s kováním a klikami můžete zakoupit kulaté rozety, hranaté rozety či rozetové kování.  Samozřejmostí je i různorodost rozetového kování, můžete ho mít pro obyčejný klíč, pro cylindrickou vložku nebo s WC olivou. Neváhejte a vsaďte na tyto výrobky z e-shopu hs-kovani.cz. Inspirujte se naším sortimentem kování, zámků, klik a dalších doplňků.

Vybírejte na www.hs-kovani.cz