Cesta do bezpečí vede přes PANIKOVÉ KOVÁNÍ

Dovolte nám, abychom Vám přiblížili produkt s názvem Panikové kování. V sortimentu, který je znám jako stavební kování, se pohybujeme již řadu let. Během této doby jsme se setkali již s řadou lidí, kteří se podivovali nad tímto názvem a ptali se nás: „Co vlastně znamená Panikové kování?“

Již svým názvem trochu napovídá v jakém prostředí je používáno a na které dveře by mělo být montováno. Tato kování musí být na únikových východech v objektech, které slouží veřejným účelům. Proto se s panikovým kováním můžete setkat např. v obchodních centrech, v průmyslových objektech jako jsou výrobní závody nebo sklady nebo na úřadě.
 

Funkce panikového kování

Kování je montováno na vnitřní stranu dveří, jež jsou označené symbolem nebo nápisem „Únikový východ“. Skládá se ze zámku a hrazdy, jejímž primárním úkolem je uvolnění zámku a následné otevření dveří. Hrazda je namontována ve vodorovné poloze v úrovni umístění zámku. Při zatlačení této hrazdy směrem ke dveřím zajede střelka do zámku, tím se dveře uvolní a otevřou. Z druhé, tedy vnější strany dveří, je možné namontovat několik variant spojení se zámkem na vnitřní straně. V případě, že jsou dané dveře ve vnitřním prostoru objektu, je možné umístit na vnější stranu kliku pro jejich snadnější otevření. Pokud jsou tyto dveře používané jako hlavní vchod do budovy, doporučujeme možnost instalace koule obyčejné pevné nebo otočné. V nabídce je také varianta bez vnějšího kování. V tomto případě slouží dveře pouze jako jednosměrné, ven z objektu.

Kompletní nabídku panikového kování a příslušenství naleznete na internetové adrese našeho obchodu www.hs-kovani.cz/panikove-kovani.